top of page

Netflix, Engin Günaydın Ve Taylan Biraderler İmzalı “Andropoz”un İlk Görsellerini ve Yayın Tarihini

Güncelleme tarihi: 1 Eki 2022

Netflix, senaryosunu Engin Günaydın’ın kaleme aldığı ve dizinin yönetmenliğini Taylan Biraderler’in üstlendiği “Andropoz”un yayın tarihini diziden ilk görsellerle duyurdu. Marmaris’te ailesi ile mütevazi bir hayat süren tuhafiyeci Yusuf’un orta yaş bunalımının etkisiyle kendinden başlayarak tüm hayatını değiştirme çabasını konu alan “Andropoz”, 7 Ekim’de tüm dünyayla aynı anda Netflix’te izleyiciyle buluşacak.

Başrollerinde Engin Günaydın, Tamer Karadağlı, Derya Karadaş, Turgut Tunçalp yer aldığı “Andropoz”da, 50’li yaşlarının başındaki Marmarisli, evli ve iki çocuk babası tuhafiyeci Yusuf’un, bedeninin yaşlanmasını kafasına takan bir adama dönüştüğü süreç izleyiciyle buluşuyor. Dış görünüşünü ve yaşam tarzını değiştirmek isteyen Yusuf’un en büyük hayaliyse Meryem ile evlendikleri günden beri oturdukları evden, deniz kenarında bir eve taşınmaktır. Hikâye, Yusuf’un bu evi almak uğruna giriştiği mücadele esnasında kız kardeşi ve eniştesiyle olan aile ilişkilerini odaklanırken bir yandan da Yusuf’un satın almak istediği evin sahibi Mahmut Timuçin’in zengin dünyasının karanlık taraflarına da mizahi bir dille değiniyor.

“Andropoz”un oyuncu kadrosunda ayrıca Gülçin Santırcıoğlu, Şebnem Hassanisoughi, Yuliia Sobol, Doğa Zeynep Doğuşlu, Ergin Torun, ve Melissa & Merih Dilber gibi isimlerde yer alıyor.


“Andropoz”


“Andropoz”

Comments


bottom of page