top of page

“Ortaklaşa: Kültür, Diyalog ve Destek Programı” Kazananları Açıklandı

Türkiye’de kültür-sanat alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve belediyeler arasındaki diyaloğu ve iş birliklerini geliştirmeyi amaçlayan bir Avrupa Birliği projesi olan “Ortaklaşa: Kültür, Diyalog ve Destek Programı”nın birinci açık çağrı döneminde desteklenecek projeler belirlendi. Türkiye’nin farklı bölgelerinden 4 proje, 11 Milyon TL’lik desteğe hak kazandı. Kültür ve sanatın farklı disiplinlerine odaklanan projeler, bulundukları bölgede yerel kültür politikalarının geliştirilmesine katkı sağlayacak.


Desteklenecek projeler arasında, deprem bölgesinde âtıl bir yapının çocuklara ve gençlere yönelik disiplinlerarası bir kültür-sanat mekânına dönüştürülmesini hedefleyen bir proje yer alıyor. Sivil toplumun aktif rol alacağı bir festival oluşumu, dezavantajlı grupların kültür ve sanata erişimini artırmaya yönelik bir mekân dönüşüm tasarımı ve farklı şehirler arasında sanatçı değişimini teşvik eden bir program da destekten faydalanacak.


“Ortaklaşa: Kültür, Diyalog ve Destek Programı”nın birinci açık çağrı döneminde desteklenecek olan Türkiye’nin farklı bölgelerinden 4 proje, 11 Milyon TL’lik desteğe hak kazandı.


Ortaklaşa Hibe Programında Desteğe Hak Kazanan Projeler


Önce Çocuklar Derneği (Diyarbakır)

Proje Ortağı: Kömür Belediyesi (Adıyaman)


Puruli Kültür Sanat Derneği (Ankara)

Proje Ortağı: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (Eskişehir)


Teos Kültür Sanat Derneği (İzmir)

Proje Ortağı: Nilüfer Belediyesi (Bursa), Selçuk Belediyesi (İzmir)


Yayla (Gola) Kültür Sanat ve Ekoloji Derneği (Rize)

Borçka Belediyesi (Artvin)Comments


bottom of page