top of page

Osman Nuri İyem Küratörlüğündeki “Yeniden Cesur Dünya” Sergisi Evin Sanat Galerisi’nde

Evin Sanat Galerisi, Osman Nuri İyem’in küratörlüğünü gerçekleştireceği “Yeniden Cesur Dünya” adlı grup sergisine, 21 Mart – 29 Nisan tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Sergi, galerinin temsil ettiği, yıllar içinde çalıştığı ve yeni birliktelikler kurduğu sanatçıların zamana yayılan yapıtlarını bir araya getiriyor.


Serginin ismine ilham veren Aldous Huxley’in kanonik romanı “Cesur Yeni Dünya”, biyopolitikalar yoluyla tek bir merkezden yönetilen bir toplumu anlatıyor. Sergi ise Foucault'nun “Söylemin Birlikleri” isimli makalesinden yola çıkarak, Evin Sanat Galerisi’nin geride bıraktığı 25 yılını ve geleceğini, yaşadığımız yeniden cesur dünyanın penceresinden ele alıyor. Sanatçıların evrimleri ve söylem birliklerini izleyiciye aktarmak adına geçmişte ürettikleri yapıtlarıyla güncel üretimlerinin birlikteliği gözetiliyor.


Sergide Rahmi Aksungur, Setenay Alpsoy, Tuğçe Arıöz, Ahmet Elhan, Neş’e Erdok, Kader Genç, Hakan Gürsoytrak, Nasip İyem, Nuri İyem, Işıl Şimşek, Temür Köran, Emin Turan ve Devin Oktar Yalkın’ın yapıtları yer alıyor.


Ahmet Elhan, "Yerüstünden Notlar"


Nuri Iyem, "Soyut"

Comentarios


bottom of page