top of page

Paris Cité Internationale Des Arts Türkiye Atölyesi 2024 Yılı Başvuruları Açıldı

İKSV tarafından Paris’in en köklü sanat kurumlarından Cité Internationale des Arts’da 20 yıllığına kiralanan Türkiye Atölyesi’nin 2024 yılı başvuruları Türkiye’den sanatçıların başvurularına açıldı. Başvurular 2 Kasım 2023 günü, saat 17:00’a kadar çevrim içi başvuru formu kullanılarak yapılabilir.


2024 yılının Ocak-Mart, Nisan-Haziran, Temmuz-Eylül ve Ekim-Aralık dönemlerini kapsayan başvuru sürecindeki program, farklı disiplinlerde çalışan sanatçılara üçer aylık dönemlerde Paris’te yaşama ve çalışma imkânı sunuyor.


Paris’te yer alan Cité Internationale des Arts, her yıl ev sahipliği yaptığı dünyanın farklı yerlerinden 350’ye yakın sanatçıya, tahsis ettiği kişisel atölyelerde iki aydan bir yıla kadar konaklama imkânı sağlıyor. Bünyesindeki sergi salonları, prova odaları, konser ve gösteri alanlarının yanı sıra çeşitli atölyelerle sanatçılara kendilerini geliştirme ve aktüel üretim yapma fırsatı sunuyor.


Programa davet edilecek sanatçılar Çelenk Bafra, Özer Dicle, Ayşegül Kurtel, Bige Örer, Ulya Soley, Rüçhan Şahinoğlu ve Duygu Şengünler’den oluşan yedi kişilik seçici kurul tarafından açık çağrı yöntemiyle belirlenecek.


Başvuruların sonuçları İKSV web sitesi (iksv.org) ve İKSV sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacak.


Cité Internationale des Arts Türkiye Atölyesi’nin 2024 yılı başvuruları Türkiye’den sanatçıların başvurularına açıldı.


Comments


bottom of page