PİLEVNELİ x KÖNİG I KAPLANKAYA Projesi Başlıyor

PİLEVNELİ temmuz-ekim ayları arasında KAPLANKAYA’da, yeni bir projeye başlıyor. Yaklaşık altı aylık bir hazırlık aşamasının ardından önümüzdeki günlerde başlayacak proje kapsamında, dünyaca ünlü İspanyol mimarlar Carlos Ferrater ile Borja Ferrater tarafından tasarlanan ve yaklaşık 4 bin 500 metrekarelik alana sahip olan KAPLANKAYA Clubhouse’ta birçok sergi gerçekleşecek. Eşsiz mimariye sahip bir yapıda gerçekleşecek ve güney sahillerinde bir ilk olacak projede Almanya’nın önemli galerilerinden KÖNIG ile iş birliği yapılacak.


Sergilemelerin ilkinde PİLEVNELİ ve KÖNIG'in temsil ettiği sanatçıların yapıtlarından oluşan seçki sanatseverlerle buluşacak. 8 Temmuz’da açılışı yapılacak olan sergide 30’u aşkın ismin son dönem eserleri yer alacak. Sergide, mekânın mevcut mimari özellikleri ve konumu göz önünde bulundurularak, adeta bir koleksiyonerin güneydeki evi kurulacak.


Farklı kuşaklardan sanatçıların eserlerini bir araya getirecek PİLEVNELİ x KÖNİG I KAPLANKAYA projesi, tüm sanatseverlere eşsiz bir deneyim sunacak.


“ANADOL - CRETEN - ELMACI - FIRMAN - TÖRE - ZÜMRÜTOĞLU” başlıklı karma sergi, 10 Haziran - 4 Temmuz 2021 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak. Seçkide Refik Anadol’un Uluslararası Uzay İstasyonu veri tabloları, Daniel Firman’ın “Toplama” ve “Tavır” serilerinden heykelleri, Ali Elmacı ve Tarık Töre’nin son dönem eserleri ve Erdoğan Zümrütoğlu’nun “Yaz Günleri Beni Hatırlamıyor” ve “Yağ Satarım, Bal Satarım, Ustam Ölmüş Ben Satarım” serilerinden eserleri yer alacak. Johan Creten’in ikonik “Gözlem Noktaları” ise ziyaretçilere eserleri oturarak inceleme fırsatı tanıyacak.