top of page

Pilevneli Gallery’de İki Yeni Sergi

Pilevneli Gallery, 8 Ekim – 22 Kasım 2020 tarihleri arasında Hans Op de Beeck ve Tayfun Serttaş’ın yeni sergilerini ağırlamaya başlıyor.

Monoton, gri, figüratif heykellerinden tanıdığımız Belçikalı sanatçı Hans Op de Beeck’in Pilevneli Gallery’deki “Süzülme” adlı ikinci kişisel sergisinde, daha önce Türkiye’de sergilenmemiş eserleri yer alacak. Sergi, insanın hayatın içinde adeta süzülmesine, daha iyiye, kadere, kontrol edemediklerine teslim olması ve dikkatinin dağılmasıyla gün içinde kurduğu hayallere dalma duygusuna odaklanacak.

Pilevneli Gallery ayrıca Tayfun Serttaş’ın “Undetectable / Saptanamayan” başlıklı son sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. “Undetectable (Saptanamayan)” mikrobiyoloji literatüründe karşımıza çıkan bir olgunun, toplumsal alana çekilmesiyle şekillenen bir dizi olasılığa işaret eder. Veriler, istatistikler, rakamlar ve polemikler arasında geçirdiğimiz dönem, sanatçı açısından kamusal katmanlar arasındaki saptanamamazlığın iz düşümüdür. Virüs kamu düzeniyle oyun oynamaktadır ve ortaya çıkan tablo, öznesi birey olan sosyal bilimlerin süregelen krizini alabildiğine derinleştirmiştir.

Hans Op de Beeck

My bed a raft, the room the sea, and then I laughed some gloom in me, 2019

Polyester, poliüretan, çelik, poliamit, epoksi, ahlap, kaplama

400 x 400 x 114 cm

Tayfun Serttaş

Saptanamayan, 2020

Fine Art baskı

140x30cm

bottom of page