top of page

“Prizma Expanded: Algının Poetikası” Başlıklı Sergi Akbank Sanat’ta

Akbank Sanat, “Prizma Expanded: Algının Poetikası” başlıklı sergiye, 11 Mayıs - 29 Temmuz tarihleri arasında ev sahipliği yapacak. Lara Kamhi küratörlüğündeki sergi, Türkiye sinemasından öne çıkan üç yönetmen ve üç film profesyoneline ait çalışmaları bir araya getirecek.


Sergide yönetmen ve sinema profesyonellerinin ikili olarak ortak üretimleri olan, mekâna özgü ve deneyim tabanlı sinematik eserler sergilenecek. Reha Erdem + Florent Herry, Zeynep Dadak + Çiçek Kahraman, Deniz Tortum + Alican Çamcı birlikteliğinden oluşan eser seçkisi izleyiciyle buluşacak.


Seçki aynı zamanda, sanatçı ve küratör Lara Kamhi’nin “Genişletilmiş Sinema” (Expanded Cinema) kavramını bütünüyle irdelemek adına kurduğu bağımsız sanat inisiyatifi Prizma’nın “Prizma Expanded” olarak ortaya koyduğu ilk proje olarak da sergilenecek. “Prizma Expanded”; sosyal medya, kapsayıcı deneyimler sunan teknolojiler ve interaktif hikâye anlatıcılığı gibi iletişim ağlarının önerdiği yeni düşünme biçimlerinin farkındalığıyla, genişletilmiş sinematik sanat formlarını araştırıyor.


"Ah Gözel İstanbul"

Comments


bottom of page