top of page

Refik Anadol NFT'lerinin Yer Aldığı "Let’s Get Digital!" Sergisiyle Sanatseverlerle Buluşacak

Sanatı ve çevrim içi ortamları git gide yakınlaştıran NFT'ler, "Let’s Get Digital!" isimli sergiyle Fondazione Palazzo Strozzi'de izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. 18 Mayıs - 31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek sergide; Refik Anadol, Anyma, Daniel Arsham, Beeple, Krista Kim ve Andrés Reisinger tarafından gerçekleştirilen üretimler yer alacak.


Sergi, kripto sanat ve yeni teknolojiler üzerine çalışan sanatçıların yarattığı multidisipliner deneyim ve dijital enstalasyonlarıyla, izleyicisine NFT fenomeni hakkında aydınlatıcı bir bakış açısı sunuyor.


Refik Anadol, Palazzo Strozzi avlusu için ürettiği mekâna özgü yeni enstalasyonunda bütüncül ve hipnotik bir deneyim sunuyor, fiziksel ve dijital mimari arasındaki etkileşimi yeniden hayal ediyor. Sanatçı, yapay zeka algoritmalarıyla yapıtlarında, gerçeklik algısına meydan okuyan illüzyonist bakış açıları üretiyor.


2006'dan itibaren kültür sanat vakfı olarak çalışmalar yürüten Fondazione Palazzo Strozzi, İtalya'da düzenlediği sergilerinde her yıl farklı disiplinden üretimlere ev sahipliği yapıyor. Bu yıl NFT'lerle gerçekleştirilen sergide, vakfın genel müdürü Arturo Galansino ve (Museum of Contemporary Digital Art'ın (MoCDA) yöneticisi Serena Tabacchi eş küratör olarak yer alıyor.


Refik Anadol, MACHINE HALLUCINATIONS: NATURE DREAMS

Comments


bottom of page