top of page

“Sıcak Kafa” 2 Aralık’ta Neftlix’te

Yönetmen ve yaratıcı koltuğunda Mert Baykal’ın oturduğu ve Baykal’ın Zafer Külünk, Gökhan Şeker ve Müjgan Ferhan Şensoy ile yazarlığı paylaştığı “Sıcak Kafa” dizisinin fragman ve görselleri Netflix tarafından yayımlandı. Dizi, 2 Aralık tarihinde tüm dünyayla aynı anda Netflix’te izleyiciyle buluşacak.


Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan ve iletişim yoluyla zihinden zihine bulaşarak yayılan bir salgını konu alan “Sıcak Kafa” dizisi, sekiz bölümden oluşan ve distopik macera türündeki bir hikâyeyi konu ediniyor.


Yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği dizinin konusu; konuşmayla bulaşan ve “abuklama” adı verilen bir tür delilik salgınının alt üst ettiği dünyada geçiyor. Bu hastalıktan gizemli bir şekilde kurtulmuş tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Herkesten gizlediği bu durumun fark edildiğini ve arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul'un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalıyor.


Dizinin oyuncu kadrosunda Osman Sonant, Şevket Çoruh, Hazal Subaşı, Tilbe Saran, Kubilay Tunçer, Özgür Emre Yıldırım, Gonca Vuslateri, Zerrin Sümer, Yetkin Dikinciler, Hakan Gerçek, Erdem Akakçe, Barış Yıldız, Arda Anarat, Furkan Kalabalık, Şebnem Hassanisoughi, Cüneyt Uzunlar ve Haluk Bilginer yer alıyor.


“Sıcak Kafa”, 2 Aralık'ta, Netflix'te.
Comentarios


bottom of page