top of page

SAHA Studio Açık Çağrı için Başvurular Başladı

SAHA Studio Haziran-Aralık 2024 tarihleri arasındaki 8. dönemi için, programın Unkapanı, İMÇ'de yeniden yapılanma sürecini yansıtan açık çağrı yöntemini benimseyerek, SAHA'nın Türkiye'deki güncel sanat ortamına katkıda bulunma misyonu doğrultusunda daha geniş bir sanatçı grubuna ulaşmayı hedefliyor. Son başvuru için tarih 21 Nisan olarak açıklandı.


SAHA Studio tarafından sağlanan olanaklar: - SAHA Studio’daki ortak kullanımlı mekânda bireysel çalışma alanı - Şehir dışından davet edilen katılımcılar için konaklama ve ulaşım - Sanatçı şerefiyesi ile araştırma, eser üretimi, sergi ve etkinlik giderleri için (165.000 TL'ye kadar) bütçe - Üretim ve kuruluma yardımcı temel ekipman ve ekip desteği - Küratöryel, editoryel, profesyonel ve hukuki danışmanlık - SAHA'nın düzenlediği programlarına katılım olarak açıklandı.


SAHA Derneği tarafından yürütülen SAHA Studio, görsel sanatlar alanında çalışan sanatçı ve küratörlere yönelik çok yönlü bir araştırma ve üretim misafir programı olarak şekilleniyor. SAHA Studio, 6 aylık program süresince katılımcılarına kişisel bir çalışma alanı, şerefiye ve üretim bütçesinin yanı sıra küratöryel geri bildirim, üretim desteği, öğrenme ve ağ kurma fırsatları sunuyor. 


SAHA Studio Haziran-Aralık 2024 tarihleri arasındaki 8. dönemi için açık çağrı başladı.


Başvuruda sunulacak belgeler 


- Başvuru formu 


- Proje Teklifi (maks. 500 kelime) 


- Taslak bütçe 


- Özgeçmiş / CV (maks. 2 sayfa) 


- Portfolyo - Basın ya da katalog taramaları (varsa) 


Belgeler yukarıdaki sırayla 3 MB’ı geçmeyen tek bir PDF'de birleştirerek "SAHA Studio 8 - Başvuru" konu başlığıyla sahastudio@saha.org.tr adresine gönderilebilir.


SON BAŞVURU TARİHİ :         21 Nisan 2024, 18.00 (GMT+3) 

Comments


bottom of page