top of page

“Salt Araştırma Fonları” 2024 Başvuruları Başladı

Birlikte öğrenme ve tartışmaya yönelik yeni ve özgün araştırmalara alan açan “Salt Araştırma Fonları”nın 2024 yılı başvuruları 16 Ocak’ta başladı. Bugüne kadar toplam 74 projeye destek veren  “Salt Araştırma Fonları”, iki aşamada tamamlanacak başvuru süreci sonucunda seçilen araştırma projelerinin her birine 35.000 TL’lik fon desteği sağlayacak.


“Salt Araştırma Fonları”, 19’uncu yüzyıldan günümüze Türkiye’nin kent, toplum ve ekonomi tarihi ile 1950 sonrası sanat, mimarlık ve tasarım alanlarına odaklı özgün araştırmaları teşvik eden fonlar ile kurumun arşiv koleksiyonları ve uzun soluklu araştırma projelerinin de yorumlanması amaçlanıyor.


19 Şubat Pazartesi, saat 18.00’e kadar süren ön başvurular ile konu, dönem ve araştırma alanı bakımından içeriğin uygunluğu değerlendirilecek. Bu aşamayı geçen aday projeler için 18 Mart Pazartesi gününe kadar devam edecek ikinci aşamanın ardından sonuçlar, 26 Nisan Cuma günü duyurulacak. 


Başvuru koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgi ve ön başvuru için saltonline.org adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, Aralık 2023’te Salt Araştırma Fonları’nın onuncu yılı vesilesiyle erişime açılan ve bugüne dek desteklenen projelerin dökümünü içeren kitapçığı bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz.Gima Mağazası Parfüm Standı, Kızılay, Ankara Salt Araştırma, Fotoğraf ve Kartpostal Arşivi

bottom of page