top of page

Salt ve Asian Art Museum İş Birliğinde Düzenlenen “İyi Ki Zamanında Yetiştik” Programı Başladı

Güncelleme tarihi: 1 Eki 2022

Salt’ın Asian Art Museum (San Francisco) ile ortaklaşa düzenlediği, Naz Cuguoğlu ve Vicky Do tarafından hazırlanan “İyi Ki Zamanında Yetiştik” adlı gösterim programı, Filistin'den Hong Kong'a, Endonezya'dan Irak ve Hindistan’a uzanan seçkisiyle, 24-25 Eylül’de Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da izleyiciyle buluşuyor.


Adını, sanatçı Phan Anh’ın günümüz toplumlarındaki sürekli bir geç kalmışlık hissinin ezici gücüne dikkat çeken “Glad I made it on time [İyi Ki Zamanında Yetiştim]” başlıklı işinden alan ve ücretsiz olarak düzenlenen “İyi Ki Zamanında Yetiştik” adlı program, kıyamet sonrası bir dünyanın mitolojik sembollerinden ince jestlere ve absürt olay örgülerine kadar mizahın alabileceği farklı biçimleri irdeliyor. Seçkide yer alan videolar, farklı kültürleri ve politik olarak savunmasız bireyleri bir araya getiren alternatif bir anlatı oluşturma yöntemi olarak mizah ve umut arasındaki ilişkiyi odağına alıyor.


Programda Basel Abbas ve Ruanne Abou-Rahme, Zeynep Kayan ve Özgür Atlagan, Tiffany Chung, Angela Su, Arahmaiani, Alison Nguyen, Connie Zheng, Phan Anh, Choi Sai-Ho, Walid Siti, Chitra Ganesh, Zeina Barakeh’in video çalışmaları yer alıyor.

“İyi Ki Zamanında Yetiştik”, Asian Art Museum tarafından düzenlenen ve küratörlüğünü Abby Chen ile Padma Maitland'ın yaptığı “After Hope: Videos of Resistance [Umuttan Sonra: Direniş Videoları]” adlı projesine, dünyanın dört bir yanından sanatçılar, küratörler ve kuruluşların önerileriyle seçilen video işleriyle yanıt veriyor.


Zeina Barakeh’in Scenarios of Breaking Down a Wall [Bir Duvarı Yıkma Senaryoları] (2014) videosundan bir kare

Comments


bottom of page