top of page

SANATORIUM “Liminal Ghosts” Sergisi ile Amerika’da

SANATORIUM, Christiane Peschek'in “Liminal Ghosts” isimli, ABD'deki ilk kişisel sergisini, 19 Ekim - 25 Kasım tarihleri arasında DIANA NEW YORK'ta sanatseverlerle buluşturuyor. Sergi, Peschek'in fiziksel, sanal mekânlar ve bedenler bağlamında liminalite üzerine araştırmalarını sunuyor.


“Liminal Ghosts”, kimlik yorgunluğu ve internet odaklı bir toplumun aşırı uyarılması konusu etrafında salınan, polar üzerine yapılmış bir dizi portreden oluşuyor. Peschek'in sanatsal pratiği, sanallığı olanaklarıyla birlikte kendimizin bir uzantısı olarak ele alan uzun bir geçmişe sahip. İnternetin cinsiyetlendirilmiş bedenlerinin görüntülerinden arşivler oluşturuyor ve bir zamanlar akışkan olan varlıklarını geri kazanmak için onları rötuşluyor. Portrelerindeki hayalet benzeri yaklaşım, kimlikleri pürüzsüzleştirilmiş yüzeylere dönüştürüyor.


SANATORIUM, Christiane Peschek'in “Liminal Ghosts” isimli, ABD'deki ilk kişisel sergisini, 19 Ekim - 25 Kasım tarihleri arasında DIANA NEW YORK'ta sanatseverlerle buluşturuyor.bottom of page