top of page

“Sanayiden Manzaralar” Summart’ta Açılıyor

Sanatla endüstriyel üretimin giderek sentezlendiği hibrit bir bölgeye dönüşen Seyrantepe Sanayi Mahallesi’nde yer alan ​​Summart, “Sanayiden Manzaralar” isimli karma sergiye, 5 Ekim’den itibaren ev sahipliği yapacak. Nazlı Pektaş küratörlüğünde hayata geçen sergi, Seyrantepe Sanayi Mahallesi’nde atölyeleri olan sanatçıların üretimlerini bir araya getiriyor.


“Sanayiden Manzaralar”, 12 sanatçının atölyelerine adres olarak seçtiği bölgeyle girdiği teması takibe alıyor ve bu teması “manzara” ile birleştirerek izleyiciyi sanayi ile birlikte düşünmeye davet ediyor. Söz konusu “manzara”, sergide hem kendisi olarak varlık gösterirken hem de güçlü bir metafor olarak izleyici karşısına çıkıyor.


“Sanayiden Manzaralar”; Mahmut Aydın, Can Aytekin, Mahmut Celayir, Antonio Cosentino, Ahmet Elhan, Leyla Emadi, İnci Furni, Aynur Önürmen, İrfan Önürmen, Kemal Seyhan Rüçhan Şahinoğlu ve Demet Yalçınkaya’nın serginin kavramsal çerçevesine uygun olarak üretilmiş yeni eserlerini kapsayan bir seçkiye yer veriyor.


Kemal Seyhan, "DALLAS", 2023, Sanayiden Manzaralar Sergisi, Summart


댓글


bottom of page