top of page

Serkan Küçüközcü'nün "Sınır-sız Devinim" İsimli Kişisel Sergisi Anna Laudel’de

Anna Laudel, sanatçı Serkan Küçüközcü’nün kullandığı renkler ve figürlerle izleyiciyi yolculuğa çıkaran tablolarının bir araya geldiği "Sınır-sız Devinim" isimli kişisel sergisine, 26 Nisan – 10 Haziran tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Küçüközcü, yaşam ve doğayla kurduğu ilişkinin bir göstergesi olarak doğal mekânları tablolarında betimlerken peyzaj resminin çağdaş sanata bakan yüzünü vurgulayarak dış dünyanın iç dünyamızla olan ilişkisini yansıtıyor.


Hayatın olağan akışında buzdağının görünmeyen tarafında rolünü sürdüren bilinçaltı, Küçüközcü’nün fırça darbelerinde sınırsız ve zamansız ilişkilerin kurgulandığı bir düzlemde beliriyor. Bilinçaltından gün yüzüne çıkan imgelerle sanatçı çocukluk ve masumiyeti işaret ederken; oyun, oyuncak ve hikâyelere ait parçaları birer simge gibi resme taşıyor. Mekânın kendine ait gerçekliğini altüst ederek kompozisyondaki yerini alan nesne ve figürler; ıssızlık ve zamansızlık hislerini uyandırırken gerçeküstücülüğe de kapı aralıyor. Sergiye adını veren sınırsızlık olgusu, bilinci ve bilinçaltını uzlaştırırken, aynı zamanda sanatçının gelenekselden çağdaşa devinen bir resimsel pratiğinin mücadele alanı olarak yorumluyor.


Sürekli bir yolculuk hâli gibi olan bu mücadele alanı Küçüközcü’nün eserlerinde geçmiş ve geleceğin, hayal ve gerçeğin, madde ve ruhun sınırsızlığına açılıyor.Serkan Küçüközcü, “Atlıkarınca”, 120 X 90 cm, Tuval üzerine akrilik boya, 2022


Serkan Küçüközcü, “Ayçiçeği”, Çap 72 cm, Tuval üzerine akrilik boya, 2022


Serkan Küçüközcü,” Küre”, 90 x 120 cm, Tuval üzerine akrilik boya, 2022


Serkan Küçüközcü, “Benim Güzel Evim”, 25 x 35 cm, Tuval üzerine akrilik boya, 2022


Serkan Küçüközcü, “Huzur”, 80 x 150 cm, Tuval üzerine akrilik boya, 2022

Comments


bottom of page