top of page

“Sorgu” Oyunu için Biletler Satışa Çıktı

Teatro Rudius’un “Sorgu” isimli, coğrafya gözetmeden savaş kavramının anlamsızlığının altını çizen ödüllü oyunu, 6 Aralık Çarşamba akşamı saat 20.30’da, Şişli Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşacak. Oyun, savaş, vatan sevgisi, aidiyet, kimlik, dostluk ve kardeşlik kavramlarını evrensel bir yaklaşımla “sorguluyor”.


Kosta Kortidis’in kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu, Akın Kaplan’ın yönetmen yardımcılığını üstlendiği oyunda; Kortidis ve Kaplan’la birlikte Sibel Taşçıoğlu ile Özdemir Çiftçioğlu rol alıyor. Özgün müziklerini Altuğ Akınsel’in yaptığı oyunda sahne tasarımı ise Batuhan Bozcaada’nın imzasını taşıyor. 


1971 yılının son günleri. Herhangi bir nedenden ötürü savaş durumundaki iki ülke. Ülkelerden birinin kahraman askerlerinden biri, Binbaşı Sam Andrew, vatana ihanetle suçlanıyor. Onu sorguya çekense hayatındaki en önemli insanlardan biri, yakın dostu Albay Charles Kotalaris. Bir tesadüf bir hayatı alt üst edebilir mi? Hangi güç bir kahramandan bir hain yaratabilir? Vicdan yasaların önüne geçebilir mi? Ve... Bir sorgu odasında bu sorulara yanıt bulunabilir mi?


“Sorgu” oyununun biletleri, Biletinial.com’dan ve salonun gişesinden temin edilebilir.  


 “Sorgu” oyunu, 6 Aralık Çarşamba akşamı saat 20.30’da, Şişli Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşacak.

Comments


bottom of page