top of page

“Swatch Art Journey Koleksiyonu” ile Giyilebilir Sanat Seçkisi Satışta

“Swatch Art Journey Koleksiyonu”, dünyanın önde gelen pek çok müze ve sanat kurumları ile iş birliği kapsamında, sanatçıların en ünlü tablolarını alıp bilekler için giyilebilir bir sanata dönüştürüyor. Değişik ayrıntılarla Swatch imzası taşıyan ürün yelpazesinde, bu sene Botticelli’den Lichtenstein’a kadar sanat tarihinin farklı dönemlerine damga vuran ve yeni şeyler denemekten korkmayan sanatçıların ikonik yapıtlarına yer veriliyor. Koleksiyon, tüm Swatch mağazalarında, Mayıs sonuna kadar satışa sunuluyor.


Amerikalı pop art sanatçısı Roy Lichtenstein’ı onurlandırmak için MoMA ile bir kez daha iş birliği yapan Swatch, Lichtenstein’nın doğumunun 125’inci yıldönümünü kutlamak üzere, sanatçının en ünlü iki tablosuna yer veriyor. Rönesans başyapıtlarından oluşan zengin koleksiyonuyla tanınan Le Gallerie degli Uffizi’deki Sandro Botticelli’nin “Bahar Alegorisi” ve “Venüs’ün Doğuşu” tabloları da Swatch ile bileklerde sergileniyor. René Magritte’in imgeler dünyasını altüst eden “Ceci est une Swatch” başlıklı yapıtı ise saat koleksiyonun gözdeleri arasında bulunuyor.


Louvre Abu Dhabi ile iş birliği kapsamında Katsushika Hokusai’nin “Kanagawa Büyük Dalga” adlı yapıtı ile Muhammed ibn Ahmed el-Battûtî’nin ünlü sofistike “Usturlap” eseri de 2023 seçkisinde yer alıyor.


“Swatch Art Journey Koleksiyonu”, dünyanın önde gelen pek çok müze ve sanat kurumları ile iş birliği kapsamında, sanatçıların en ünlü tablolarını alıp bilekler için giyilebilir bir sanata dönüştürüyor.

bottom of page