top of page

Taksim Sanat Galerisi “Boşlukta Mevcut” Sergisine Ev Sahipliği Yapacak

Güncelleme tarihi: 1 Eki 2022

Taksim metrosu -1. katta konumlanan Taksim Sanat Galerisi, Derya Yücel’in küratörlüğünde gerçekleşen “Boşlukta Mevcut” isimli karma sergiyi, 28 Eylül tarihine kadar sanatseverlerle buluşturuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İBB Kültür AŞ’nin iş birliğiyle düzenlenen, galerinin dördüncü sergisi “Boşlukta Mevcut”, 13 sanatçının ses ve ışık enstalasyonlarından oluşurken, simsiyah bir alanın içinde vücut bulan sese, ışığa ve kente odaklanıyor.

“Boşlukta Mevcut” sergisi, ses, ışık ve kent üzerine düşünen; mekânsızlığı hem içerik hem form bağlamında bir deney alanı olarak ele almayı amaçlayan ve günümüz sanat pratiklerinde yapıt-mekân ilişkisine yönelen bir tema etrafında toplanıyor.

Taksim Sanat’ın dördüncü sergisi Boşluk’ta Mevcut; Ali M. Demirel, Ardan Özmenoğlu, Aytaç Aybak, Buşra Tunç, Candaş Şişman, Çağrı Saray, Çınar Eslek, Fırat Engin, Murat Germen, Ramazan Can, Seda Boy, Vahap Avşar ve Volkan Kızıltunç gibi önemli sanatçıların ses ve ışık enstalasyonlarından oluşuyor. Sergi, neon ışıklarını kelimelerle birleştiren çalışmaları, kente kucak açan video ve görsel imajlarla sesin güçlü potansiyelini bir araya getiriyor.


Candaş Şişman, "LINKS"


Ali M. Demirel, "The Fountain"

Comentarios


bottom of page