top of page

Pera Film “her şey film” Seçkisini Sinemaseverlerle Buluşturuyor

Güncelleme tarihi: 21 May

Pera Film, Uluslararası Müzeler Günü kapsamında dünyanın önde gelen film mirası kuruluşlarından DFF – Deutsches Filminstitut & Filmmuseum işbirliğiyle “her şey film” seçkisini izleyiciyle buluşturuyor. Program, 15 Mayıs - 1 Haziran tarihlerinde Pera Müzesi Oditoryumu’nda gösterilecek.


Almanya sinemasının klasik ve çağdaş örneklerinin yanı sıra dünya sinemasının önemli eserlerine, sinema tarihine ışık tutan belgesellere, deneysel filmlere uzanan geniş bir koleksiyona sahip olan DFF koleksiyonundan “O” (1966), “Mädchen in Uniform” (1931), “Opera Binasında Yangın” (1930) ve “Zayıf Nokta” (1975) adlı filmler, “her şey film” programı kapsamında Pera Müzesi Oditoryumu’nda sinemaseverlerle buluşacak.


1949 yılında kurulan DFF’in “Everything is film, and film is everything” (her şey film ve film her şey) mottosundan yola çıkarak isimlendirilen programda, enstitü küratörleri tarafından seçilen ve Alman sinemasının farklı dönemlerine ışık tutan dört film yer alıyor.


Pera Film,  DFF – Deutsches Filminstitut & Filmmuseum işbirliğiyle “her şey film” seçkisini 15 Mayıs - 1 Haziran tarihleri arasında izleyiciyle buluşturuyor.

Comments


bottom of page