top of page

“Time is a Child” Sergisi Leros Adası’nda Açıldı

Galerist ve Perasma iş birliğinde hayata geçen “Time is a Child” isimli karma sergi, 9 - 30 Temmuz tarihleri arasında, Leros Adası’nda sanatseverlerle buluşuyor. Adını, Antik Yunan filozof Herakleitos’a ait olduğu düşünülen “Zaman, sahilde beş taş oynayan bir çocuktur” sözünden alan sergi, zaman ve ona bağlı sonsuz ihtimaller etrafında bir araya gelen sanatçıların eserlerinden oluşuyor.


John Keats’in, imgelerin zamansızlığı ve buna olan hayranlığına dair ünlü şiiri “Bir Yunan Vazosuna Övgü”de olduğu gibi sergi, kendini öngörülemez bir yolculukta ve bu daimi akışın içerisinde bir an olarak konumlandırıyor. Bir daha geri gelmeyecek zamanda bir duraksamanın kaydını almaya çabalıyor.


Sergideki eser seçkisi; Alice Guittard, Ayça Telgeren, Burcu Yağcıoğlu, Elif Uras, Evgenia Vereli, Kostis Velonis, Lara Ögel, Malvina Panagiotidi, Maria Joannou, Martin Creed, Merve İşeri, Nazım Ünal Yılmaz, Nil Yalter, Nuri Kuzucan, Rashid al Khalifa, Savvas Laz, Serkan Özkaya, Silva Bingaz, Stefania Strouza, William Kentridge, Yeşim Akdeniz ve Yusuf Sevinçli’nin çalışmalarından oluşuyor.


Galerist ve Perasma iş birliğinde hayata geçen “Time is a Child” isimli karma sergi, 9 - 30 Temmuz tarihleri arasında, Leros Adası’nda sanatseverlerle buluşuyor.

bottom of page