top of page

Ülkü Yılmaz “Unnamed” Decollage Art Space’te

Decollage Art Space, Ülkü Yılmaz’ın “Unnamed” adlı kişisel sergisine, 30 Mayıs tarihinden itibaren ev sahipliği yapıyor. Sanatçı "Unnamed" sergisinde, sınırlamalar ve yönlendirmeler olmaksızın, kelimelerin yetmediği duyguları işleri üzerinden, estetik kaygıdan ziyade güçlü bir dışavurumla, kendini ifade etme biçimi olarak izleyicisine aktarıyor.


Konservasyon için "Geçmişe bir gelecek vermektir." diyen Ülkü Yılmaz, bu sergisinde sanat tarihinin ikonik simgelerini kullanarak geçmişin referanslarını bugün kendi üslubuyla yoğurup - biraz ironik ama asla romantik bir anlatımla değil - temsiliyet üzerinden yeni bir söylem oluşturuyor. Kadın, beden, zaman, yaşam ve ölüm gibi kavramları; acı, öfke, üzüntü, hayal kırıklıkları gibi duygularla birleştiriyor. Işık, gölge ve renk kullanımı dramatik etki ile insanı sararken, resimlerinde kullandığı antik çerçevelerle yaşanmışlık hissi ve mekân - bütünlük ilişkisi izleyiciyi bir zeitgeist içine sokmaktadır.


*​​Esin Kocuk’un sergi metni için kaleme aldığı yazısından.


Decollage Art Space, Ülkü Yılmaz’ın “Unnamed” adlı kişisel sergisine, 30 Mayıs tarihinden itibaren ev sahipliği yapıyor.

Comments


bottom of page