top of page

“Unlock” Zilberman | İstanbul’da

Zilberman | İstanbul 2020-2021 sanat sezonunu, çatısı altındaki uluslararası imzaların İstanbul’da daha önce hiç sergilenmemiş yeni çalışmalarının yer aldığı bir karma sergiyle sürdürüyor. “Unlock” başlıklı sergi, yaklaşık bir yılı aşkın süredir dünyanın korkunç maddi ve manevî bedeller karşılığında mücadele ettiği koronavirüs / Covid-19 pandemisinin yarattığı sosyal, kültürel ve ekonomik sarsıntıya karşı, kültür - sanatın yapıcı, iyileştirici ve birleştirici enerjisini öneriyor.

Sergi, insanlığın maruz kaldığı ve pek çok kültür sanat faaliyetinin ertelenmesine neden olan “Lockdown” / “Karantina” uygulaması karşısında kapıların bir tür “yoğun bakım” kaynağı olarak, adeta “7/24” bir sorumluluk ve anlayışla açık tutulmasını ve bu alanın emekçilerini ve eserlerini izleyicisi ile mümkün olan her koşulda buluşturabilmeyi öneriyor.

15 Aralık-27 Ocak 2021 arasında, Zilberman’ın Galatasaray’daki tarihi Mısır Apartmanı’nın ikinci ve üçüncü katında bulunan galerilerinde izlenecek sergiye, son dönem yapıtlarıyla Heba Y. Amin, Alpin Arda Bağcık, Başak Bugay, Burçak Bingöl, Guido Casaretto, Antonio Cosentino, Isaac Chong Wai, Elmas Deniz, Memed Erdener, Zeynep Kayan, Azade Köker, Sandra del Pilar, Erinç Seymen, Yaşam Şaşmazer ve Eşref Yıldırım katılıyor.Comments


bottom of page