top of page

Vans x MoMA Güçlerini Birleştirdi

Salvador Dalí, Vasily Kandinsky ve Claude Monet ile başlayan ve iki bölümden oluşan Vans x MoMA koleksiyonu satışa sunuldu. Koleksiyonun ikinci bölümü ise kasım ayında yeni sanatçılarla devam edecek.

Orijinal aksiyon sporları markası ve yaratıcı ifadenin savunucusu Vans, modern ve çağdaş sanata adanmış dünyanın önde gelen müzelerinden biri olan Modern Sanat Müzesi (MoMA) ile olan iş birliği için bir araya geldi. Dünyanın dört bir yanında, ilham verici bireysel ifadeye olan ortak tutkularıyla Vans x MoMA bu sonbaharda bir dizi üründen oluşan özel bir koleksiyon oluşturdu. Salvador Dalí, Vasily Kandinsky, Claude Monet, Edvard Munch, Jackson Pollock, Lybov Popova ve Faith Ringgold gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserleri MoMA’nın koleksiyonunun çeşitliliğini yansıtıyor.

MoMA Lisans ve Ortaklıklar Müdürü Robin Sayetta koleksiyonla ilgili: "MoMA, Vans iş birliğini ortaya çıkarmaktan heyecan duyuyoruz çünkü Vans sanatsal ifadeyi destekleme konusunda zengin bir mirasa sahip. MoMA olarak sınırlı sayıda ürün iş birliği yürütüyoruz ve amacımız her zaman daha geniş bir kitleyi modern sanatla buluşturmak. Vans’ın küresel ağı aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki sanatseverlere ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi.
bottom of page