top of page

Versus Art Project Photo Basel’de!

Versus Art Project, İsviçre'nin fotoğraf temelli sanata adanmış ilk ve tek uluslararası sanat fuarı Photo Basel’de, 14-19 Haziran tarihleri arasında uluslararası sanat dünyasıyla buluşuyor. Şimdiye dek Türkiye’den bir galerinin yer almadığı fuarda bu sene Türkiye’den katılan tek galeri olarak Versus Art Project; temsil ettiği sanatçılardan Ege Kanar, Metehan Özcan, Selim Süme, Yusuf Murat Şen ve Serkan Taycan’ın eserlerinden oluşan bir seçkiyle izleyiciyle buluşacak.


Yaklaşık 40 uluslararası galerinin yer aldığı yedinci edisyonuyla sanatseverlerin karşısına çıkacak Photo Basel’de, toplam 130 sanatçının 550 fotoğrafı sergilenecek. Art Basel ile eş zamanlı gerçekleşecek fuarın sanat yönetmenliğini yazar ve küratör Sonia Voss üstleniyor.


Versus Art Project’in programında bu yaz da yoğun bir fuar gündemi yer alıyor. 12-15 Mayıs tarihleri arasında Londra’nın fotoğraf odaklı tek sanat fuarı olan Photo London’da Ege Kanar, Yusuf Murat Şen, Larissa Araz’ı temsil eden galeri, Ağustos ayında ise Kopenhag’ta gerçekleşen Enter Art Fair’e altıncı kez katılarak uluslararası sanat dünyası ile buluşmaya devam edecek.


Metehan Özcan, Illustrated Information Series, B06, 2013, Archival pigment print on found paper, wooden frame, 60 x 87 cm


Serkan Taycan, Nemrut, 2009, Archival Pigment Print, Wooden Frame, each 70 x 70 cm, 4 pieces


Yusuf Murat Şen, Wet City Series No. 100, Northern Forest No.26, 2013, Wet Plate Collodion - Clear Glass Ambrotype,18 x 13 cm


Selim Süme, Untitled, 2021, Archival pigment print, 60 x 90 cm

bottom of page