top of page

Viable Berlinli Sanatçı Antonia Breme’nin “Fluidity Unwrapped” Sergisini Ağırlıyor

Viable, yeni sezonda Berlinli sanatçı Antonia Breme’nin “Fluidity Unwrapped” isimli kişisel sergisine, 21 Eylül’den itibaren İttihad ve Sigortalar Pasajı’nda Yaya’da ev sahipliği yapıyor. Goethe Enstitüsü’nün destekleriyle gerçekleştirilen ve küratörlüğünü Melis Golar’ın üstlendiği sergi, sanatçının bugüne kadar sürdürdüğü pratiklerinin en yeni neticelerini izleyiciyle buluşturuyor.


Antonia Breme, bir süredir vitrin tasarım elemanlarını heykel üzerinden düşünerek ve onlara yeni formlar katıp onları soyutlayarak yapıtlarını üretiyor. Sanatçı, bu kez pasajın alışveriş lokasyonu olması ve vitrinin fizikselliğine göndermeler yapan sergisinde, tüketme arzusunu günlük ve sıradan bir hareket üzerinden yeniden yorumluyor.


Bu arzuyu en yüksek seviyelerde uyandıran vitrinin göz alıcı, iddialı ve çoğu zaman gerçek dışı dünyasını Breme, kendine özgü ve heykele dair (malzeme, doku, kütle, gölge gibi) unsurlarla harmanlıyor. Boş ambalaj kâğıtlarının reklam panolarındaki hareketleri, tüketimin hızlı ve agresif tabiatına karşın yatıştırıcı, duyusal ve naif bir seyir sunuyor.


Antonia Breme, “Fluidity Unwrapped”,Yaya, İttihad ve Sigortalar Pasajı, 2023.

Comments


bottom of page