top of page

Vuslat’ın “Emanet” Sergisi Baksı Müzesi’nde Ziyarete Açıldı

Chus Martinez küratörlüğünde gerçekleşen, sanatçı Vuslat’ın müze bünyesindeki “Emanet” başlıklı ilk kişisel sergisi, 13 Haziran’da Baksı Müzesi’nde açıldı. Vuslat, kendi köklerine döndüğü topraklardaki bu yeni kişisel sergisi için hazırladığı eserler (metin, heykel, çizim, ses, enstalasyon) çevresinde; güven, bağlılık, derin bir sadakat ve koruyuculuğun değerini ifade eden “emanet” kavramının tezahürlerini keşfetmeye davet ediyor. Eser seçkisi, 30 Kasım tarihine kadar görülebilir.


Vuslat’ın heykel ve desen çalışmaları etrafında şekillenen serginin temel konusu “form” olgusundan öte bir malzemenin ve belirli formların ilettiği “dinamik güçler”e dayanıyor. Çalışmalarında her zaman farklı enerjileri harekete geçiren sanatçı, bu sergi aracılığıyla eserler ve mekân; eserler ve insanlar; eserler ve onları etkileyen anlatılar arasında bir akış, ilişki ve bağ yaratmayı amaçlıyor.


Chus Martinez küratörlüğünde gerçekleşen, sanatçı Vuslat’ın müze bünyesindeki “Emanet” başlıklı ilk kişisel sergisi, 13 Haziran’da Baksı Müzesi’nde açıldı.

Comentários


bottom of page