top of page

“We are not alone: Panicattack Duo Retrospektif, 2054” Performistanbul’da Açıldı

Naz Balkaya ve Emily Demetriou'dan oluşan sanatçı ikilisi Panicattack Duo'nun Performistanbul küratörlüğünde (Simge Burhanoğlu & Azra İşmen) düzenlenen sergi ve performans serisi “We are not alone: Panicattack Duo Retrospektif, 2054”, Performistanbul’da hayata geçti.


Feminen bilginin ve dışlanmış pratiklerin yolunu arayan ve sorunlarının çözümünün bu olduğuna inanan ikilinin pandemiden sonra yaptığı ve sunduğu ilk çalışma serisi olan “We are not alone: Panicattack Duo Retrospektifi, 2054”, Performistanbul'un üç katına yayılıyor. Performatif sergi kapsamında sunulacak canlı performansların yanı sıra, resim, heykel, çeşitli karışık medya işleri ile video ve sesten oluşan bir yerleştirme bulunuyor.


Yerleştirme dahilinde performans sergileyecek olan sanatçılar, izleyicileri 2021'den 2054'e uzanan yolculuğa çıkaran bir hikâyeyi takip ederek, hayal ettikleri geleceğe dair sürükleyici bir distopik deneyim yaratmayı umuyor.


Sergi, 30 Aralık tarihine kadar görülebilir.


Naz Balkaya ve Emily Demetriou'dan oluşan sanatçı ikilisi Panicattack Duo'nun “We are not alone: Panicattack Duo Retrospektif, 2054”, Performistanbul’da hayata geçti.

bottom of page