top of page

“We are not alone: Panicattack Duo Retrospektif 2054” Performistanbul’da Başlıyor

Naz Balkaya ve Emily Demetriou'dan oluşan sanatçı ikilisi Panicattack Duo'nun Performistanbul küratörlüğünde (Simge Burhanoğlu & Azra İşmen) düzenlenecek olan “We are not alone: Panicattack Duo Retrospektif 2054” isimli sergi ve performans serisi, 15 Eylül’de Performistanbul’da sanatseverlerle buluşacak.


Feminen bilginin ve dışlanmış pratiklerin yolunu arayan ve sorunlarının çözümünün bu olduğuna inanan ikilinin pandemiden sonra yaptığı ve sunduğu ilk çalışma serisi olan “We are not alone: Panicattack Duo Retrospektifi, 2054”, Performistanbul'un üç katına yayılıyor.


Performatif sergi kapsamında sunulacak canlı performansların yanı sıra, resim, heykel, çeşitli karışık medya işleri ile video ve sesten oluşan bir yerleştirme bulunuyor. Performanslarla canlanan yerleştirmenin tamamı, ikilinin sanat kariyerleri boyunca yaptıkları kurgusal çalışmaları kronolojik olarak sergilerken aynı zamanda dönemin politik ve tarihi olaylarını da gözler önüne seriyor.


Yerleştirme dahilinde performans sergileyecek olan sanatçılar, izleyicileri 2021'den 2054'e uzanan yolculuğa çıkaran bir hikâyeyi takip ederek, hayal ettikleri geleceğe dair sürükleyici bir distopik deneyim yaratmayı umuyor.


Panicattack Duo, "Room 303," 2021

Comments


bottom of page