top of page

“We are not alone: Panicattack Duo Retrospektif, 2054” Performansları Devam Ediyor

Naz Balkaya ve Emily Demetriou'dan oluşan sanatçı ikilisi Panicattack Duo'nun Performistanbul  küratörlüğünde (Simge Burhanoğlu & Azra İşmen) düzenlenen sergi ve performans serisi “We are not alone: Panicattack Duo Retrospektif, 2054”, 15 Eylül’de Performistanbul’da hayata geçti.


Feminen bilginin ve dışlanmış pratiklerin yolunu arayan ve sorunlarının çözümünün bu olduğuna inanan ikilinin pandemiden sonra yaptığı ve sunduğu ilk çalışma serisi olan “We are not alone: Panicattack Duo Retrospektifi, 2054”, Performistanbul'un üç katına yayılıyor.  


Performatif sergi kapsamında sunulacak canlı performansların yanı sıra resim, heykel, çeşitli karışık medya işleri ile video ve sesten oluşan bir yerleştirme bulunuyor. Performanslarla canlanan yerleştirmenin tamamı, ikilinin sanat kariyerleri boyunca yaptıkları kurgusal çalışmaları kronolojik olarak sergilerken aynı zamanda dönemin politik ve tarihi olaylarını da gözler önüne seriyor. Yerleştirme dâhilinde performans sergileyecek olan sanatçılar, izleyicileri 2021'den 2054'e uzanan yolculuğa çıkaran bir hikâyeyi takip ederek, hayal ettikleri geleceğe dair sürükleyici bir distopik deneyim yaratmayı umuyor. 


“We are not alone: Panicattack Duo Retrospektifi, 2054” sergisi 30 Aralık tarihine dek görülebilir.


"WE ARE NOT ALONE Panicattack Duo Retrospektifi 2054" - Performans Görseli

bottom of page