top of page

Yapı Kredi Kültür Sanat’tan Yeni Sergi “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet”

Yapı Kredi Kültür Sanat, ismini sanatçı Hale Tenger’in aynı adlı ses yerleştirmesinden alan ve Fransız Kültür Merkezi, Goethe-Institut Istanbul ve Tarabya Kültür Akademisi’nin desteğiyle hazırlanan “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” adlı sergiyi, 15 Eylül 2022 – 2 Ocak 2023 tarihleri arasında Yapı Kredi Kültür Sanat’ta izleyiciyle buluşturacak.


Didem Yazıcı ve Peter Sit küratörlüğünde gerçekleşen, farklı coğrafyalarda yaşanan adaletsizliklere aşk, umut ve direnişle bakmayı öneren sergi kapsamında Türkiye’de ve yurt dışında yaşayan güncel sanatçılar bir araya geliyor. “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet”, Yapı Kredi Kültür Sanat’ın Galatasaray’daki binasının girişindeki merdivenleri de sergiye dahil ederken; sergi için üretilen yeni işlerin yanı sıra güncel sanatçıların son dönem fotoğraf, yerleştirme, video ve duvar resimlerine yer veriyor. Dünya çapında devlet şiddeti ve insan hakları ihlallerini araştıran çok disiplinli bir araştırma ve sanatçı grubu olan Forensic Architecture’ın Triple Chaser videosu ilk defa İstanbul’da sergileniyor.


Sergideki eser seçkisi Forensic Architecture, Larissa Araz, Adalet Atlası, Sevgi Aka, Babi Badalov, Savaş Boyraz, Mustafa Emin Büyükcoşkun, Marianne Fahmy, Dana Kavelina, Jasper Kettner & İbrahim Arslan, Şafak Şule Kemancı, Rojda Tuğrul, Hale Tenger, Aslı Uludağ, Viron Erol Vert, Cansu Yıldıran ve István Zsíros yapıtlarından oluşuyor.“Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet”

“Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet”

Comments


bottom of page