top of page

“Zamansız Meraklar” Sergisi İstanbul Modern’de Açıldı

Güncelleme tarihi: 16 Şub

Küratörlüğünü Ümit Mesci ve Nilay Dursun’un üstlendiği “Zamansız Meraklar” isimli karma sergi, İstanbul Modern’de sanatseverlerle buluştu. Sergide, dijital kültürü araştırma süreçlerinde olağan bir unsur olarak benimseyen ve yeni teknolojileri denemeyi öncelik olarak belirleyen 16 sanatçı, sanatçı ikilisi ve sanatçı kolektifinin çalışmaları yer alıyor. 


Mağara resimlerinden bu yana sanatın ağırlık verdiği konuları dijitalleşmenin etkisiyle ele alan yapıtlar, sanat tarihini bugünden geleceğe taşıyacak üretimler olarak inceleniyor. “Zamansız Meraklar” çoğunlukla çevrimiçi kanallarda ve dijital uygulamalarda görmeye alıştığımız üretim biçimleriyle birlikte çeşitli imge ve ifadeleri, onları farklı yöntemlerle ele alan sanatçıların yapıtlarıyla müze içinde fiziksel olarak sunuyor.


Sergide; Cem A., Atıf Akın, Ozan Atalan, Kerem Ozan Bayraktar, Mehmet Berk Bostancı, Cihad Caner, Yasin Arıbuğa-Toprak Fırat, Beste İleri, Alican İnal, Yelta Köm, Ebru Kurbak, Oddviz, Özcan Saraç, Ahmet Rüstem Ekici-Hakan Sorar, Meltem Şahin ve Berkay Tuncay’ın fiziksel ve dijital anlatım araçlarını kullanan çalışmaları yer alıyor.


 “Zamansız Meraklar” sergisi, 11 Ağustos tarihine dek İstanbul Modern’de görülebilir. 


Küratörlüğünü Ümit Mesci ve Nilay Dursun’un üstlendiği “Zamansız Meraklar” isimli karma sergi, İstanbul Modern’de sanatseverlerle buluştu.

Comentários


bottom of page