top of page

Zeynep Gönen Koli Art Space’de İzleyiciyle Buluşacak

Küratörlüğünü Sınır/sız ekibinin üstlendiği, Zeynep Gönen'in "Tanıdık/Tuhaf" isimli İstanbul'daki ilk kişisel sergisi , 11 Haziran - 4 Temmuz tarihleri arasında, Koli Art Space’de izleyiciyle buluşuyor.


Furkan Öztekin’in kaleme aldığı sergi metninde Zeynep Gönen, malzemenin sınır ve olanaklarını sorgulayan üretimlerinde doğal materyallerle insan yapımı malzemeler arasındaki ilişkiselliğini mesele edinerek izleyicisine bu bağlamda düşünmesi için yeni bir alan açıyor. Sanatçı, olağan hallerinden referansla kendi formunu bulan/yaratan, en önemlisi de kendi potansiyelinden haberdar nesneleri ikilikler üzerine inşa ediyor. Zeynep Gönen, öznel deneyimlerle şekillendirdiği formlara ve kendisine değişebilecekleri bir alan tanıyor.


Zeynep Gönen, değişken form ve izlerin iç içe geçtiği, ikiliklerin hakim olduğu işleriyle izleyiciye davetkâr bir zemin sunuyor. Gündelik hayatta görmezden geldiğimiz ya da göz ardı ettiğimiz tanıdık detayları tuhaf yönleriyle ele alıyor. Sanatçı, insan müdahalesine açık hâle gelen/getirilen doğaya heteronormatif algı ve baskılardan uzak bir bakış getiriyor.


“Tanıdık/Tuhaf” sergisi kapsamında Zeynep Gönen’in katılımıyla gerçekleşecek sanatçı konuşması, 25 Haziran, Cumartesi günü saat 16:00’da Koli Art Space’te dinlenebilir.


Zeynep Gönen'in “Tanıdık/Tuhaf” sergi seçkisinde yer alan yapıtlarından


Zeynep Gönen'in “Tanıdık/Tuhaf” sergi seçkisinde yer alan yapıtlarından


Zeynep Gönen'in “Tanıdık/Tuhaf” sergi seçkisinde yer alan yapıtlarından

Comments


bottom of page