top of page

Cihan Öncü'nün “MOTUS” Sergisi Dirimart Pera'da Devam Ediyor

Dirimart, fotoğraf sanatçısı Cihan Öncü'nün, hareketin özüne yakından bakan “MOTUS” başlıklı üçüncü kişisel sergisine 8 Şubat tarihinden itibaren Dirimart Pera'da ev sahipliği yapıyor. Sergi, varoluş ve duyguların estetikle birleştiği anları gözler önüne seriyor.


Sergideki her fotoğraf, enerjinin ve duyguların zirveye ulaştığı anları dondurarak hareketi esas alıyor, hareketsizliğin bir yanılsama olduğunu gösteriyor. Sıradanı olağanüstüye dönüştüren Öncü'nün detayları yakalayışı, izleyiciler için bir kaleydoskop deneyimi yaşatırken, Hahnemühle Matt FineArt kâğıda basılan fotoğraflar gündelik yaşamı sanatsal bir keşfe dönüştürüyor.


Sanatçının son dönem işlerini kapsayan sergide yer alan renkli baskılar üzerindeki denemeleri duygusal bir boyut kazanarak, deneyimlerin zenginliğini aktaran bir hikâye anlatıcılığı sunuyor. Hareketin cazibesini anda yakalandığının kanıtı niteliğindeki fotoğraflar, görsel bir şiir özelliği taşıyor.


“MOTUS” sergisi, 3 Mart tarihine dek ziyaret edilebilir.


Dirimart, fotoğraf sanatçısı Cihan Öncü'nün, hareketin özüne yakından bakan “MOTUS” başlıklı üçüncü kişisel sergisine 8 Şubat tarihinden itibaren Dirimart Pera'da ev sahipliği yapıyor.

Comentários


bottom of page