top of page

Decollage Art Space Temmuz Ayında da Dopdolu

Decollage Art Space, Temmuz ayında da birçok etkinlikle izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Temmuz ayı program seçkisini sizler için derledik.


“Sinem Kaya ile Çocuk Resim Atölyesi – Joan Miro”


Tarih: 10 Temmuz Pazartesi

Saat: 12:00-15:00


Atölyede Joan Miró'nun “The Cock” eseri yapılacaktır. Sinem Kaya ile Çocuklar İçin Resim Atölyesi’nde, Miro’nun renkli ve çocuksu dünyasına benzersiz bir yolculuğa çıkacak olan çocuklar hem bir sanat eseri ortaya koyacak hem de doyasıya eğlenecekler. 8-15 yaş sınırı olan etkinlik sonunda çocuklar, yaptıkları eseri beraberinde götürebilecek.


“Aysun Toksöz ile Mozaik Atölyesi”


Tarih: 11 Temmuz Salı / 12 Temmuz Çarşamba

Saat: 16:00-19:00


Aysun Toksöz ile Mozaik Atölyesi, 11 – 12 Temmuz’da Decollage Art Space’te sanatseverlerle buluşuyor. Atölyeye katılmak için daha önceden eğitim alma şartı aranmıyor. Mozaik sanatçısı Aysun Toksöz ile farklı malzemeleri bir araya getirerek pek çok teknik öğrenilecek olan atölye, katılımcılarını mozaik sanatını deneyimlemeye davet ediyor.


“Mira Argun ile Fotoğrafçı Gözüyle Kişisel Gelişim Seminerleri”


Uluslararası sanatçı, ödüllü projelerde imzası bulunan profesyonel fotoğrafçı ve fotoğraf eğitmeni Mira Argun, 25 yıllık deneyimlerinden sentezlediği ve mesleki sırlarla bezenmiş seminerleri ile Decollage Art Space’te sanatseverlerle buluşuyor. Daha fotojenik görünmek ve sosyal medya görünürlüğünüzü arttırmak mı istiyorsunuz? Beden dili ile, iletişimde öne geçmek; karar alma sürecinin arkasındaki gerçeği bilmek ve bunu yönetmek isteyenler için “Fotoğrafçı Gözünden Kişisel Gelişim Seminerleri” birbirinden bağımsız üç bölümden oluşuyor:


“1. Bölüm: Fotojenik Duruş - Mükemmel Selfie Teknikler”

Tarih: 12 Temmuz

Saat: 16:00-19:00


“2. Bölüm: Kadrajda Beden Dili”

Tarih: 19 Temmuz

Saat: 16:00-19:00


“3. Bölüm: Bakmak Yerine Görmek Ve Karar Anı”

Tarih: 26 Temmuz

Saat: 16:00-19:00


Ayrı ayrı ya da üç seminere birden katılım gerçekleştirilebilir. Seminer sonunda katılım sertifikası verilecektir.


“İpek Demirkan ile Kolaj Atölyesi”


Tarih: 13 Temmuz Perşembe

Saat: 12:00-14:00


İpek Demirkan eşliğinde gerçekleştirilecek olan atölyede katılımcılar; insanın kendini bilme, bulma ve olma yolculuğunda zihnin telaşını kolaj sanatıyla yatıştırıyor, zamansız kesilmiş parçaları yeni bir gerçeklik yaratmak için tutkalla buluşturuyor.“Mira Argun ile Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı Seminerleri”


Uluslararası sanatçı, ödüllü projelerde imzası bulunan profesyonel fotoğrafçı ve fotoğraf eğitmeni Mira Argun’un 25 yıllık deneyimlerinden sentezlediği ve mesleki sırlarla bezenmiş seminerleri Decollage Art Space’te sanatseverlerle buluşacak. Keşfinden beri yaşamın ayrılmaz bir parçası olan fotoğraf sanatı, artık cep telefonları sayesinde sürekli yanımızda. Bloggerlar, e-ticaret yapanlar, gayrimenkul satıcıları, gezginler, yemek fotoğrafı tutkunları... Bu atölye sizlere özel hazırlandı. Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı Semineri birbirini tamamlayan üç bölümden oluşmaktadır:


“1. Bölüm: Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı İçin Temel Bilgiler – Görsel Tasarıma Giriş, Styling ve Işık Yönetimi”

Tarih: 14 Temmuz

Saat: 17.00-19.00


“2. Bölüm: Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı İçin Geniş Kapsamlı Görsel Tasarım Prensipleri”

Tarih: 21 Temmuz

Saat: 17.00 – 19.00


“3. Bölüm: Akıllı Telefon Test Fotoğraf Çekimleri – Mobil Aplikasyon ile Fotoğraf Düzenleme”

Tarih: 28 Temmuz

Saat: 17.00 – 19.00


“Sinem Kaya ile Resim Atölyesi - Rene Magritte”


Tarih: 15 Temmuz Cumartesi

Saat: 14:00-17:00


Decollage Art Space’te tuval üzerine akrilik atölyeleri devam ediyor. Atölyeye katılım için daha önce resim yapmış olma şartı aranmıyor. Bu atölye katılımcılarını, Rene Magritte’in dönemi, sanatı ve tekniği ile ilgili bilgi sahibi olup, sanatçının “Man in A Bowler Hat” eseri üzerinde çalışmaya davet ediyor. Atölyede tüm malzemeler Decollage Art Space tarafından karşılanacaktır. Etkinlik sonunda yapılan eser katılımcıyla birlikte götürülebilecek.


“Özlem Kevser ile Modern Kintsugi Atölyesi”


Tarih: 16 Temmuz Pazar

Saat: 13:00-17:00


Kintsugi, kırılmış ya da çatlamış seramiklerin “urushi” adı verilen özel bir reçine ve altın kullanılarak onarıldığı, tarihi 16’ncı yüzyıl Japonya’sına dek uzanan bir Japon sanatıdır. Kintsugi, her yıkımın bir son olmadığını gösteren, onarılan yerleri gizlemek yerine altın ile belirginleştirerek objenin yaşanmışlığının değerini ortaya koyan bir sanattır. Bu teknik ile onarılan obje artık eşsizdir, biriciktir. Özlem K. Birkan ile Modern Kintsugi atölyesinde kırılan objeleri onarırken Kintsugi yoluyla kişisel yıkımlar ve insanın kendisini onarma sürecine dair de farkındalık geliştirmeye davet ediyor.


“Sinem Kaya ile Çocuk Resim Atölyesi - Henri Matisse”


Tarih: 24 Temmuz Pazartesi

Saat: 12:00-15:00


Decollage Art Space’te tuval üzerine akrilik atölyeleri devam ediyor. Atölyeye katılım için daha önce resim yapmış olma şartı aranmıyor. Bu atölye, katılımcılarına Henri Matisse’in dönemi, sanatı ve tekniği ile ilgili bilgi sahibi olup, sanatçının “Kırmızı Balık ile Kedi” eseri üzerinde çalışamaya davet ediyor. Atölyede tüm malzemeler Decollage Art Space tarafından karşılanacaktır.


“Sinem Kaya ile Resim Atölyesi- Sandro Botticelli”


Tarih: 29 Temmuz Perşembe

Saat: 14:00-17:00


Decollage Art Space’te tuval üzerine akrilik atölyeleri devam ediyor. Atölyeye katılım için daha önce resim yapmış olma şartı aranmıyor. Bu atölye, katılımcılarını Sandro Botticelli’nin dönemi, sanatı ve tekniği ile ilgili bilgi sahibi olup, sanatçının “The Birth of Venus” eseri üzerinde çalışmaya davet ediyor. Atölyede tüm malzemeler Decollage Art Space tarafından karşılanacaktır. Etkinlik sonunda yapılan eser katılımcıyla beraber götürülebilecek.


Opmerkingen


bottom of page