top of page

OMM Açılışının 3’üncü Yıl Dönümünü “Yas ve Haz” Sergisiyle Karşılıyor

Güncelleme tarihi: 1 Eki 2022

OMM açılışının 3’üncü yıl dönümünde, yerli ve yabancı 38 sanatçının üretimlerini bir araya

getirdiği “Yas ve Haz” başlıklı karma sergiyle, 7 Eylül’de sanatseverlerle buluşturacak. İnsan olmaya dair mutluluk, beğeni, üzüntü, öfke, korku, şaşkınlık, iğrenme, küçümseme ve utanç gibi duygularla birlikte aynı bedende yas ve haz gibi çelişkili hâlleri de eşzamanlı olarak mümkün kılan tüm mekanizmaları odağına alan sergi; resimden fotoğrafa, heykelden video ve yerleştirmeye kadar uzanan çeşitli disiplinlerde üretilmiş eserlere yer veriyor.

İnsanın çağdaş bedeninin sınırlarını ve inceliklerini, geçmişten günümüze ait olduğu karmaşık ilişkilerdeki rolünü ve etik - sosyal parametrelerini ele alan sergi, toplumun değişen değer ve normlarına beden üzerinden ayna tutuyor. “Yas ve Haz” sergisinde Ali İbrahim Öcal, Alpin Arda Bağcık, Annemarie Busschers, Asger Carlsen, Ayça Telgeren, Begüm Yamanlar, Bill Viola, Bruce Nauman, CANAN, Catherine Opie, Cindy Sherman, Elif Uras, Erdoğan Zümrütoğlu, Erwin Wurm, filip custic, Francesco Albano, Hicham Benohoud, Iiu Susiraja, İ. Ata Doğruel, İnci Eviner, John Coplans, Julian Opie, Lea Colombo, Mamali Shafahi, Mustafa Ata, Onur Mansız, Ömer Uluç, Pınar Yolaçan, Robert Mapplethorpe, Saelia Aparicio, Shadi Ghadirian, Sibel Horada, Theo Triantafyllidis, Universal Everything, Vito Acconci, Willi Dorner, Yüksel Arslan ve Zhang Huan’ın eserleri 30 Temmuz 2023’e kadar OMM’da ziyaret edilebilecek.

İ. Ata Doğruel’in “Işık Kaynağı” adlı performansı 17 Kasım - 7 Aralık 2022 tarihleri arasında ve Bill Viola’nın “Sal” adlı eseri ise 22 Aralık 2022’den itibaren OMM’da görülebilecek.

İnci Eviner, "Marie-Louise O’Murphy'nin Neşesi", 2012


Theo Triantafyllidis, "Pastoral, Otoportre (Yaslanan Ork)", 2019


Begüm Yamanlar, "Tahribat", 2016,


Comments


bottom of page