top of page

Pera Film Özel Gösterimi: “Sansür” İzleyiciyle Buluşacak

Pera Film, iletişim araçları ve sanat arasındaki diyaloğa odaklanan “Ve Şimdi İyi Haberler” sergisi kapsamında, geçen yılın çok konuşulan filmlerinden “Sansür”ü 6 ve 7 Ağustos tarihlerinde ve saat 17.00'de Pera Müzesi Oditoryumu'nda ücretsiz olarak izleyiciyle buluşturuyor.


Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi Film ve Video Programları kapsamında gösterime sunulan “Sansür”, travma sonrası sorunları 1980’ler video estetiğinden ödün vermeden ekrana yansıtıyor ve türünün en iyi filmlerden biri olarak nitelendiriliyor. Yapım David Lynch, Harmony Korine, Quentin Tarantino ve Douglas Sirk hayranı Prano Bailey-Bond’un imzasını taşıyor.


Bailey-Bond’un ilk uzun metrajlı filmi olan “Sansür” 1980’lerde slasher filmlerinden aşırı şiddet içeren sahneleri kesmekle sorumlu sansür kurulunda çalışan kurgucu Enid’i konu alıyor. Enid, onay verdiği filmlerden birindeki yöntemle korkunç bir dizi cinayetin işlenmesiyle sarsılırken, asıl şoku onay için gelen filmlerde kendi geçmişiyle ilintilendirdiği feci sahneler gördüğünde yaşıyor.


“Sansür”

bottom of page