top of page

“ReelLife” Film Programı Pera Müzesi’nde Devam Ediyor

Pera Müzesi Film ve Video Programları, UNDP Istanbul Regional Hub ve Columbia Global Centers | Istanbul iş birliğiyle “ReelLife” isimli film programını, 16 Kasım tarihinden itibaren sinemaseverlerle buluşturuyor. Pera Müzesi Oditoryumu’nda ücretsiz gerçekleşen program kapsamında, film gösterimlerine yönetmenlerin ve misafir konuşmacıların katıldığı söyleşiler eşlik ediyor. 


“ReelLife” seçkisinin ilk filmi 16 Kasım’da sinemaseverlerle buluştu. “Through the Night” adlı belgesel, 24 saat açık bir kreşte yolları kesişen karakterler üzerinden, çalışma kültürünün yükünü taşıyanlara mercek tutuyor. 


Programın son filmi “Delikado”, iklim krizinin gölgesinde, ekonomik kalkınma ile çevre arasındaki mücadeleye ev sahipliği yapan tropik bir adayı merkezine alıyor. Filipinler'in en yeni turizm merkezlerinden Palawan’da geçen belgesel, ülkenin “son ekolojik sınırı”nı yok etmek isteyen politikacılara ve iş insanlarına karşı mücadele eden üç çevre aktivistinin hikâyesini aktarıyor. Gösterime, yönetmen Karl Malakunas, UNDP Yönetim ve Barış İnşası Lideri Robert Bernardo ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi, ekonomi ve sürdürülebilirlik uzmanı Begüm Özkaynak’ın katılacağı söyleşi eşlik ediyor.


“ReelLife” seçkisi 12 Aralık tarihine kadar izlenebilecek.


Land Fall


Comments


bottom of page