top of page

'The Walk - Yürüyüş' Projesinin Etkinilik Programı Açıklandı

The Walk – Yürüyüş projesi, Küçük Amal adındaki, 9 yaşında Suriyeli bir mülteci kız çocuğunu simgeleyen 3,5 m boyundaki kuklanın, Türkiye-Suriye sınırından Birleşik Krallık’a uzanan, 4 ay sürecek yolculuğudur. Küçük Amal, annesini bulmak üzere çıktığı bu yolculukta, 8.000 km yol kat edecek ve 27 Temmuz - 3 Kasım 2021 tarihleri arasında ziyaret edeceği her köy, kasaba ve kentte sanatçılar ve sivil toplum kuruluşları tarafından halka açık, samimi kültür ve sanat etkinlikleri ile karşılanacak.


Yapımcılığını Stephen Daldry, David Lan, Tracey Seaward ve Naomi Webb’in üstlendiği The Walk -Yürüyüş projesinin Sanat Direktörü Amir Nizar Zuabi. Birleşik Krallık merkezli Good Chance Tiyatrosu ve Güney Afrika’dan Handspring Kukla Kumpanyası iş birliğinde gerçekleşen projenin Türkiye yapımcılığını ise İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve kültür yöneticisi Recep Tuna üstleniyor.


Bugüne kadar girişilmiş en iddialı kamusal sanat etkinliklerinden biri olacak The Walk - Yürüyüş projesi ekibi tarafından, yerel proje ortaklarıyla iş birliği içinde tasarlanan tüm etkinliklere katılım ücretsiz olacak. İzleyiciler, Küçük Amal’ın yolculuğunu çevrim içi ve sosyal medya hesapları üzerinden de takip edebilecek ve kendi bölgelerinde gerçekleşecek yerel etkinliklere de katılabilecekler.


Comments


bottom of page