top of page

Artİstanbul Feshane Tate Koleksiyonuna Ev Sahipliği Yapıyor

Cumhuriyetin 100’üncü yılını büyük bir onur ve coşkuyla kutlayan, ikinci yüzyıla doğru atılan her adımı “Demokrasi Yüzyılı” etkinlikleriyle taçlandıran İBB’nin ev sahipliğini üstlendiği “Dinamik Göz: Optik ve Kinetik Sanatın Ötesinde” sergisi, Artİstanbul Feshane’de açıldı.


“Dinamik Göz: Optik ve Kinetik Sanatın Ötesinde” sergisi, aralarında Alexander Calder, Frank Stella, Victor Vasarely, Lygia Clark, Liliane Lijn, Julio Le Parc, Jesus Rafael Soto, Kenneth Noland, Helio Oiticica gibi sanatçıların da bulunduğu çok disiplinli özel bir seçkiden oluşuyor. 21 ülkeden 57 sanatçının 95 eserinin yer aldığı serginin küratörlüğünü, Londra’daki dünyaca ünlü sanat müzesi Tate Modern’in Sergiler ve Uluslararası Sanat Küratörü Valentina Ravaglia üstleniyor.


Optik ve kinetik sanatı küresel bir perspektifle yeniden ele alan ve bu akımlarla yakından ilişkili sanatçıların yanı sıra modernist öncülleri ve çağdaş sanatçıları da bir araya getiren sergi, 20’inci yüzyıl sanatına bir yolculuk niteliği taşıyor.


“Dinamik Göz: Optik ve Kinetik Sanatın Ötesinde” sergisi, 19 Mayıs tarihine kadar Artİstanbul Feshane’de görülebilir.


Marina Apollonio, "Kinetik Aktivasyon Alanı 6B", baskılı vinil

Comments


bottom of page