top of page

Burcu Ünlü “Yansımalar” Sergisi ile Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda

Burcu Ünlü, “Yansımalar” adlı ilk kişisel sergisiyle, 7 Mayıs tarihinden itibaren Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda sanatseverlerle buluşuyor. Sanatçının geçtiğimiz yıl yaptığı “Yansıma” adlı tablosuyla başlayan sergi hayali, bu hayali yansıtan 13 şehir ve 15 resme uzanıyor. İzleyicilerin kendilerinden yansımalar bulabileceği seçki, daha önce gördüklerimize farklı bir gözle bakmamız ve kendimizle karşılaşmamız için fırsat yaratırken bir yandan da aynalama efektiyle dikkat çekiyor.


Beş senedir sanat üretimlerine yoğunlaşan Ünlü, son bir senelik çalışmalarını “Yansımalar” başlığı altında bir araya getiriyor ve ilk kez izleyiciyle buluşturuyor. Seyahat tutkusunu resimlerine yansıtan sanatçının işlerinde doğa olayları, gün doğumu ve batımı, güneşin parlaklığı, denizin ışıltısı gibi detaylar sıklıkla karşımıza çıkıyor. Farklı şehir isimleri eserlere de ilham oluyor ve adını veriyor.


İyiliğin gücüne ve yansımasına olan inançla, sergiye de adını veren “Yansıma” adlı eserden elde edilecek gelir, Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışlanacak. 


Burcu Ünlü’nün “Yansımalar” başlıklı sergisi, 21 Mayıs tarihine dek görülebilir.


Burcu Ünlü, Miami

Comments


bottom of page